cegelny-zavodЦегельні заводи - не така велика рідкість в Україні. Мало того, що цей бізнес представлений в кожній області країни, той чи інший завод можна знайти майже в кожному районі. Тим не менше, без роботи не сидить ніхто - активне повсюдне будівництво численних об'єктів цьому сприяє. Підприємців приваблює в цей бізнес його стабільна актуальність і швидка окупність. Цегляні підприємства за потужністю поділяються на три основні категорії.

Детальніше: Цегельний завод. Автоматизоване виробництво цегли

dobavky-dlya-betona3Деякі обмеження на застосування хімічних добавок - електролітів (за ДБН А.3.1-7-96) наведені в табл. 1. Кожна з добавок має своє призначення і специфіку задіяння. Одні підходять для спекотного клімату і використовуються, щоб уповільнити затвердіння бетонної суміші. Інші підвищують якісні показники матеріалу, що застосовується на відкритому повітрі. Треті збільшують водонепроникність розчину, четверті надають морозостійкість, п’яті фарбують і т.д.

Детальніше: Які існують обмеження при застосуванні хімічних добавок у бетоні?

gidrofobizacija-poverhon-1Керамічна цегла внаслідок високої відкритої пористості володіє значним показником водопоглинання, що приводить, при експлуатації приміщень у вологих умовах, до зростання теплопровідності та зниження морозостійкості. Для покращення вказаних характеристик та для збільшення довговічності таких матеріалів на даний час використовують метод додаткової обробки готових виробів та конструкцій гідрофобізаторами.

Детальніше: Шляхи підвищення довговічності цегляних конструкцій та споруд

vodocementnoye-otnosheniyeВідомо багато факторів, що впливають на міцність бетону, але головними з них є активність цементу і водоцементне відношення. Під водоцементним відношенням розуміють відношення маси води до маси цементу у бетонній суміші.

Залежність міцності бетону при стиску Rб від активності цементу Rц і водоцементного відношення В/Ц можна представити формулою:

Детальніше: У чому полягає правило водоцементного відношення і його значення при проектуванні складів бетону?

pigment-kraska-dlya-betona-red-yellow-blue-green-orang-brown-black-titan-712 045Економія цементу у виробництві бетону і залізобетону досягається усуненням його виробничих втрат, удосконаленням проектних рішень, технологічних процесів, форм і методів організації виробництва, широким використанням відходів і вторинних продуктів промисловості.  Орієнтовно 15...20% втрат цементу має місце внаслідок нераціонального використання цементу різних видів і марок, використання їх не за призначенням, змішування різних марок цементу, відвантаження гарячого

Детальніше: Які існують способи економії цементу?