pigment-kraska-dlya-betona-red-yellow-blue-green-orang-brown-black-titan-712 045Економія цементу у виробництві бетону і залізобетону досягається усуненням його виробничих втрат, удосконаленням проектних рішень, технологічних процесів, форм і методів організації виробництва, широким використанням відходів і вторинних продуктів промисловості.  Орієнтовно 15...20% втрат цементу має місце внаслідок нераціонального використання цементу різних видів і марок, використання їх не за призначенням, змішування різних марок цементу, відвантаження гарячого

цементу з активністю нижче марочної. Так, цемент марки М400 часто використовується для виготовлення бетонів класів В7,5, В10, цементних розчинів. Близько 30...40% втрат цементу пов'язано з використанням неякісних заповнювачів бетонної суміші. Кожен відсоток забруднення щебеню, наприклад, відповідає додатковим витратам приблизно 1% цементу.

До 40...50% втрат цементу обумовлено недосконалістю технології виробництва збірного залізобетону і бетону, використанням невідповідного устаткування для транспортування, розвантаження і дозування цементу, втратами при його збереженні, готуванні і транспортуванні бетонної суміші, збільшенням рухливості і міцності бетону в порівнянні з проектними показниками, зносом устаткування, випуском бракованої продукції і т.п.. Установлено, що втрати цементу в середньому в 10 разів менші при транспортуванні його в цементовозах, у порівнянні з простими вагонами, і в 40 разів менше, ніж у відкритих.

Зниженню витрати цементу за рахунок зменшення перетину залізобетонних елементів і їх маси сприяє використання високоміцних бетонів і попередньо напружених конструкцій.

Значні резерви зниження витрати цементу зв'язані із широким використанням легких бетонів. Хоча при використанні легких бетонів замість важких у багатьох випадках необхідні збільшені витрати цементу на 1 м3, однак з урахуванням зменшення перетину конструкцій витрата цементу в цілому зменшується. При масовому використанні легких бетонів для зовнішніх стін та плит перекриття, маса споруд знижується на 30%, а витрата цементу - на 10%.

Потужним засобом зниження витрати цементу є хімічні добавки. Так, використання суперпластифікаторів дозволяє зменшити витрату цементу на 15...20% без погіршення властивостей бетону.

При використанні дрібних пісків на 5...20% витрату цементу знижують введенням укрупнюючих добавок, у тому числі кам'яних відходів гірничо-збагачувальних комбінатів, шлаків ТЕС.

Використання в оптимальній кількості золи-виносу як добавки в бетонну суміш дозволяє заощаджувати 50...70 кг/м3 цементу. Додатковий помел навіть малоактивної золи до питомої поверхні 5000 см2/кг дає можливість заощаджувати 20...30% цементу без зниження класу бетону.

Значна економія цементу може бути досягнута при оптимізації складів бетонних сумішей, врахуванні росту міцності бетону після теплової обробки і за рахунок інших технологічних рішень.

Отримати детальну інформацію можна зв'язавшись з нашим технічним спеціалістом за телефоном: +380 (97) 297 92 50.

ВИСОКОЯКІСНИЙ СУПЕРПЛАСТИФІКАТОР ДЛЯ БЕТОНУ
pdf-icon LITHOFLUX 568 (FM) ВИСОКОЯКІСНИЙ ПЛАСТ. З РАННІМ НАБ. МІЦНОСТІ

pigment-kraska-dlya-betona-red-yellow-blue-green-orang-brown-black-titan-712 046

Our website is protected by DMC Firewall!