plastyfikator-dlya-betona-1Сухі будівельні суміші за складом являють собою розчини різного призначення, розглянуті нижче (мурувальні, штукатурні, декоративні, спеціальні), з тією особливістю, що вони, внаслідок раціонального підбору складу в заводських умовах і використання спеціальних добавок-модифікаторів (пластифікатор СН4), відрізняються високою якістю, покращеними експлуатаційними і технічними властивостями, а також високою однорідністю і відтворюваністю цих властивостей.

Поділ сухих сумішей на різні види здійснюється відповідно до їх призначення, обумовленого основними видами оздоблювальних і ремонтних будівельних робіт.

При мурувальних роботах використовуються сухі склади для кам'яної кладки, кладки щільних і пористих, пазогребневих і звичайних блоків, закладні суміші для термовкладишів.

Вирівнювання стін і стель здійснюється в даний час за допомогою нанесення на поверхні штукатурних складів, або використанням систем сухої штукатурки з застосуванням гіпсокартонних листів. Відповідно, для влаштування штукатурок використовуються цементні (цементно-полімерні), цементно-вапняні, гіпсові, вапняні, декоративні сухі суміші, а при монтажі сухих штукатурок – гіпсовий шпаклювальний склад.

При будівництві бетонних підлог найбільш розповсюдженими видами робіт є влаштування основ під плиткові й інші покриття, а також несучих промислових підлог. У першому випадку використовуються самовирівнюючі (самонівелюючі) і легкі теплоізоляційні суміші, в іншому – суміші, призначені для вібраційного ущільнення, спеціальні розчини для промислових підлог.

При проведенні лицювальних робіт використовуються два основних види складів: клеї для вкладання плиткових покрить (звичайних і спеціальних для гнучких поверхонь) і кольорові суміші для затирання швів.

Малярні роботи вимагають проведення шпаклювання нерівностей (у залежності від умов застосування – цементні, гіпсові, клейові шпаклівки), ґрунтування поверхонь перед фарбуванням (ґрунтувальні склади), і, власне, виконання фарбування (вапняні, гіпсові, цементні, цементно-вапняні, латексні, акрилові сухі фарби).

При гідроізоляційних роботах використовуються склади для штукатурної й обмащувальної гідроізоляції, гідрофобізуючі склади. Для влаштування теплоізоляції приміщень – клейові склади для монтажу теплоізоляційних плит і армуючої сітки, оздоблювальні декоративні суміші. При відновлювальних роботах застосовують закріпляючі ґрунтівки, штукатурки з підвищеними тиксотропними властивостями.

Основною технологічною особливістю практично всіх сухих будівельних сумішей є застосування в якості в'яжучих полімер-мінеральних складів: переважно полімерцементних, полімергіпсових. Модифікування сумішей сухими дисперсними водорозчинними полімерами підвищує міцність і адгезію (зчеплення з поверхнею) розчинів, їх деформативність. Необхідним компонентом, що забезпечує якість робіт із застосуванням сухих сумішей, є водоутримуюча добавка. Як водоутримуючі використовуються добавки на основі складних ефірів целюлози: гідрооксиетил- і гідрооксипропілметилцелюлози. Інші необхідні властивості розчинів на основі сухих сумішей забезпечуються спеціальними добавками пластифікаторами і суперпластифікаторами (пластифікатор СН4), прискорювачами і сповільнювачами твердіння, гідрофобізаторами (засіб для захисту, зміцнення та гідрофобізації IMPREGNAT DRY), армууючими волокнами, пігментами (органічні пігменти COMFORT, залізо-оксидні пігменти EFFEX) й ін.


 gidrofobizaciya-betona-ch41gidrofobizaciya-betona-ch4plastyfikator12

dobavka-dlya-betona-ch4


gidrofobizaciya-betona-impregnat-dryimpregnat dry15gidrofobizaciya-betona-impregnat-dry1

impregnat dry16impregnat dry17impregnat dry18


pigment-zelezooksidnyj

Штукатурні склади на цементній основі застосовують для обробки фасадів, гіпсовміщуючі – для внутрішніх поверхонь. Фасадні штукатурки повинні мати високу адгезію до основи, низьке водопоглинання, достатню паропроникність, гідрофобність, тріщиностійкість і хорошу легковкладальність. Гіпсові штукатурки мають достатню міцність і твердість, низьку тепло- і звукопровідність, хімічну і вогнестійкість. Застосування полімерних модифікаторів різко підвищує водостійкість гіпсових матеріалів, а сповільнювачів – збільшує терміни тужавлення. Час придатності штукатурних сумішей після замішування – не менше 2 год., водоутримувальна здатність 90...95 %, міцність при стиску 3...5 МПа, при згині – 1,5...2,2 МПа, адгезійна міцність – 0,2...0,6 МПа, морозостійкість (фаса-дних) 35...50 циклів.

Матеріали для підлог і стяжок повинні мати необхідну міцність при стиску (20...30 МПа), міцність при згині (не менше 5 МПа), адгезію (0,5...1 МПа), стираність (не більше 0,5...0,7г/см2), водопоглинання (не більше 4...6%), морозостійкість (не менше 35 циклів). Крім водоутримувальної здатності 90...95% і розтічності 17-24 см, розчинові суміші для підлог повинні мати прискорене твердіння, що дозволяє переміщення по підлозі після 3...4 годин і набір міцності до 15...18 МПа за першу добу. Для прискорення твердіння до звичайного портландцементу додають високоалюмінатний або глиноземистий цементи, а також гіпс і солі-електроліти (сода, поташ, хлорид кальцію й ін.)

Клеючі композиції повинні характеризуватися необхідною міцністю зчеплення з основами різної природи, високою деформативністю і тріщиностійкістю, достатньою водоутримувальною і фіксуючою здатністю, липкістю до основи і плитки, довгими термінами тужавлення і швидким твердінням. Міцність при стиску в затверділому стані таких сумішей складає 15...20 МПа, адгезія до бетону – 0,5...1 МПа, морозостійкість від 50 до 100 циклів.

Рухливість розчинних сумішей 5...6 см, час корекції клейового з'єднання – не менше 15...20 хв., відкритий час витримки – не менше 20...30 хв., допустимий зсув плитки під навантаженням – не більше 0,5 мм. Суміші для закладення швів (фуги) крім надання привабливого зовнішнього вигляду облицюванню, повинні бути здатними сприймати напруги, що виникають по поверхні покриття, захищати основу від механічних ушкоджень і проникнення води. Забезпечення необхідних властивостей такими складами здійснюється, в основному, за рахунок використання полімерних модифікаторів (вінілацетатних, акрилових і ін.).

DMC Firewall is a Joomla Security extension!