colorovy-cementУ групу декоративних входять білий і кольорові цементи. Білий цемент є продуктом тонкого помелу білого клінкера з необхідною кількістю гіпсу. До складу білого цементу можливе введення активної мінеральної добавки (звичайно вводять до 6% білого діатоміту). Білий колір клінкера забезпечується за рахунок зведення до мінімуму вмісту забарвлюючих оксидів, у першу чергу оксидів заліза і марганцю. У кращих зразках білого портландцементу міститься не більш 0,25...0,35% Fe2O3 і

0,005...0,0015% MnО. В якості сировинних матеріалів для білого портландцементу використовують малозалізисті вапняки, білі глини і каоліни. Технологічний процес спрямований на виключення забруднення сировини, напівфабрикатів, готової продукції на всіх технологічних переділах. Клінкер випалюється на беззольному паливі. Помел сировинних матеріалів і клінкеру здійснюють у млинах з неметалічними мелючими тілами з високоглиноземистої кераміки, ураліту чи хромонікелевої сталі.

Для підвищення білизни цементу клінкер піддають відбілюванню. При мокрому способі виробництва і високому вмісті оксиду заліза ефективний спосіб хлорування, при якому залізо видаляється у вигляді летучих хлоридів:

2Fe2O3 + 6Cl2 <=> 4FeCl3 + 3O2. (1)

Позитивні результати характерні при випалі клінкеру в слабовідновлювальному середовищі з наступним водяним відбілюванням. При газовому чи швидкому водяному відбілюванні малозалізистого клінкеру підвищення ступеня білизни є результатом зниження валентності оксидів заліза, зміни координації барвних оксидів. За ступенем білизни білий портландцемент поділяють на три сорти з коефіцієнтами відбиття відповідно не менше 80; 75 і 68%.

Кольорові портландцементи одержують спільним тонким помелом білого чи кольорового цементно-го клінкеру, активної мінеральної добавки, гіпсу і пігменту. Кольоровий клінкер можна подрібнювати і без пігменту. Пігменти повинні характеризуватися лугостійкістю і світлостійкістю. Як правило, цим вимогам задовольняють мінеральні переважно залізооксидні пігменти. З органічних пігментів високою стійкістю до лугів і атмосферних реагентів а також сильною барвною здатністю володіють фталоціанінові барвники.

Таблиця 1

Пігменти для отримання кольорових цементів

Колір (цементного каменю)

Пігмент

Вміст пігменту, % від маси цементу

Жовтий

Вохра,

Вохра+мумія

15...20

10+4

Рожевий

Мумія

Сурик+вохра

7...8

3+3

Червоний слабкий

Червоний марс або редоксайд

4

Те ж середній

Те ж

7

Те ж сильний

Те ж

10

Коричневий

Піролюзіт+вохра

Те ж+сурик залізний

1+5

1+5

Зелений

Оксиди хрому

3-8

 

Розроблено спосіб фарбування клінкерних мінералів введенням у шихту малих кількостей барвників – оксидів хрому, марганцю, кобальту і нікелю (0,05...1%). Найбільш стійкими є белітові кольорові цементи.

Для підвищення стійкості білих і кольорових цементів ефективним є введення активних мінеральних добавок, що зв'язують гідроксид кальцію, а також гідрофобізація цементу добавками ПАР.

За допомогою пігментів можна забарвлювати і звичайний цемент (табл. 1). Цементи світлих тонів виготовляють шляхом змішування звичайного портландцементу з відбілюючими мінеральними добавками (крейдою, меленим вапняком, мармуром). Вміст відбілюючих мінеральних добавок може досягати 25%. Пігменти середньої інтенсивності типу вохри, мумії, сієни додають у кількості не менше 10%, більшої інтенсивності – до 10%.

Білі і кольорові цементи необхідно зберігати і транспортувати в спеціальних контейнерах чи мішках.

Пігменти залізо-оксидні та пігменти органічні для виготовлення будівельних виробів можна придбати у нас, зв'яжіться з нашими технічними спеціалістами.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!