inertni1Заповнювачі являють собою природні або штучні сипучі матеріали визначеного зернового складу і є важливою складовою частиною бетону. Заповнювачі займають у бетоні до 80 % об'єму і впливають на властивості бетону, його довговічність і вартість. Введення в бетон заповнювачів дозволяє різко скоротити витрату цементу, що є найбільш вартісним і дефіцитним компонентом. Крім того, заповнювачі поліпшують технічні властивості бетону.

Твердий кістяк з високоміцного заповнювача дещо збільшує міцність і модуль деформації бетону, зменшує деформації конструкцій під навантаженням, а також повзучість бетону – необоротні деформації, що виникають при тривалій дії навантаження. Заповнювач зменшує усадку бетону, сприяючи одержанню більш довговічного матеріалу. Усадка цементного каменю при його твердінні досягає 1...2 мм/м. Через нерівномірність усадочних деформацій виникають внутрішні напруження і навіть мікротріщини. Заповнювач сприймає усадочні напруги й у кілька разів зменшує усадку бетону в порівнянні з усадкою цементного каменю.

Пористі природні і штучні заповнювачі, маючи малу густину, зменшують густину легкого бетону, покращують його теплотехнічні властивості. У спеціальних бетонах (жаростійких, для захисту від радіації та ін.) роль заповнювача дуже висока, тому що його властивості багато в чому визначають спеціальні властивості цих бетонів.

Вартість заповнювача складає 30...50% (а іноді й більше) від вартості бетонних і залізобетонних конструкцій, тому застосування більш доступних і дешевих місцевих заповнювачів у ряді випадків дозволяє знизити вартість будівництва, зменшує обсяг транспортних перевезень, забезпечує скорочення термінів будівництва.

Правильний вибір заповнювачів для бетону, їх розумне використання – одна з важливих задач технології бетону.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd