anticДо жорстких відносять бетонні суміші, для яких рухливість за стандартним методом не спостерігається (ОК = 0 см). На відміну від литих і самоущільнюваних жорсткі бетонні суміші характеризуються низьким водовмістом і високою в'язкістю, тому для виготовлення виробів на їх основі необхідне використання спеціальних інтенсивних способів ущільнення. Бетони на основі жорстких сумішей виготовляються переважно в заводських умовах, тому що в інших випадках складно забезпечити їх


необхідне ущільнення. При жорсткості сумішей марок Ж1 і Ж2 (ДСТУ БВ.2.7-96-2000) вироби можуть бути виготовлені з застосуванням звичайного вібрування (амплітуда вібрування – 0,35...0,5 мм, частота – 50 Гц).

Суміші з підвищеною жорсткістю ущільнюються вібруванням при підвищеній амплітуді і частоті, вібруванням з привантаженням, віброштампуванням, вібропрокатом, вібропресуванням і іншими методами. Здатність жорстких сумішей текти і заповнювати необхідну форму виявляється лише при дії вібрації та деякого тиску. Звичайне ущільнення жорстких сумішей здійснюється в кілька етапів: у початковій стадії здійснюється звичайне вібрування, у результаті якого відбувається перегрупування часток заповнювача і заповнення порожнин розчином, після чого інтенсивним впливом досягається максимальна щільність.

Збільшення жорсткості зв'язане зі збільшенням об'єму заповнювача і зменшенням об'єму цементного тіста. При цьому міцність бетону все більше визначається конструктивною роллю заповнювача. Скелет із заповнювача сприймає на себе навантаження, тому менш впливовою є міцність цементного каменю.

Застосування жорстких сумішей дає можливість підвищити міцність бетону на 30...80% (при різній жорсткості), знизити витрату цементу на 20...40%. Бетони з жорстких сумішей характеризуються підвищеним модулем пружності, міцністю на розтяг, більш низькою усадкою і повзучістю.

Підвищена стираність, водонепроникність і, відповідно, довговічність дозволяє широко використовувати такі бетони в дорожньому будівництві. Жорсткі суміші застосовуються при виготовленні пустотних і ребристих виробів, плит, трубчастих конструкцій, опор ЛЕП.

beton micnist1

Рис. 1. Залежність міцності вібропресованого бетону від В/Ц при різному співвідношенні витрат заповнювача і цементу (З/Ц)

Використання жорстких сумішей дає можливість застосовувати негайну розпалубку виробів, унаслідок чого збільшується оборотність форм, знизити тривалість теплової обробки бетону або набору відпускної міцності. Це дозволяє значно підвищити продуктивність підприємств. Застосування бетонів із жорстких сумішей, однак, вимагає значних капіталовкладень для встановлення необхідного устаткування.

Серед відомих способів ущільнення бетонних сумішей підвищеної жорсткості все більшого поширення набуває вібропресування. Даний метод полягає в ущільненні суміші короткочасною (5...15 с) дією інтенсивного вібрування і динамічного привантаження, у результаті чого вироби отримують необхідну початкову міцність, негайно звільняються з форми і направляються на дозрівання..

У вібропресованих бетонах, в основному, застосовують дрібнозернистий заповнювач (не більше 10 мм). Водоцементне відношення бетону залежить від кількості цементу й особливостей заповнювача, причому для кожної витрати цементу існує оптимальний водовміст, при якому отримується бетон максимальної щільності (рис. 1). При витраті цементу 400…500 кг/м3 В/Ц знаходиться в межах 0,35...0,25, що дозволяє отримати морозостійкий бетон міцністю 50...60 МПа, широко використовуваний у дорожніх, покрівельних і інших виробах.

При низьких витратах цементу (150…200 кг/м3) для вібропресованого бетону звичайно виникає необхідність застосування мінеральних наповнювачів (в основному інертних), котрі збільшують об'єм в'яжучого, недостатнього для отримання щільного бетону. У цьому випадку В/Ц складає 0,6...0,7, а міцність бетону від 15 до 20 МПа.

dobavka-dlya-betona-ch4

ПРЕЗЕНТАЦІЯ         NEW!

pdf-icon CH4 КОМПЛЕКСНА ДОБАВКА ДЛЯ ВІБРОБЕТОННИХ СУМІШЕЙ

YouTube

У випадку виникнення запитань зв'яжіться з нашими технічними спеціалістами

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd